- Принцип роботи повітряного теплового насоса
- Склад комплекту теплонасосної установки
- Застосування
- Переваги теплових насосів повітря-вода
- Особливості застосування повітряних теплових насосів
Теплові насоси повітря-вода або повітряні теплові насоси втілюють в собі найсучасніші технології, найбільш перспективні для застосування і розвитку зараз і в майбутньому. Невичерпним джерелом тепла для них є необмежений повітряний простір, вони безпечні для екології і не виробляють викиди шкідливих речовин в атмосферу. Існують різні типи теплових насосів, але ми зараз зупинимося саме на установках “повітря-вода“.
Принцип роботи повітряного теплового насоса
Джерелом низько потенційного тепла для них є навколишнє повітря. Використовуючи для роботи приводу 1 кВт електроенергії з мережі, повітряний тепловий насос «виробляє» до 5 кВт теплової енергії для обігріву будинку і нагріву води.
В основі роботи повітряного теплового насоса лежить процес акумуляції низько потенційного тепла повітря при випаровуванні, що циркулює в замкнутому контурі холодоагенту, і подальшого переносу тепла в опалювальну систему при конденсації холодоагенту.
- Зовнішнє повітря спрямовується вентилятором на теплообмінник випарника теплового насоса. В теплообміннику знаходиться рідкий холодоагент, температура якого завжди нижче зовнішнього повітря. При надходженні низько потенційного тепла зовнішнього повітря холодоагент закипає і переходить в стан розігрітого пара.
- Після цього холодоагент в газоподібному стані надходить в компресор, де піддається сильному тиску. При стисненні, тиск холодоагент, а, отже, і температура середовища ще більше зростає. Механічна енергія компресора перетворюється в теплову енергію.
- Холодоагент в сильно розігрітому і стислому стані надходить на теплообмінник конденсатора, де охолоджується і віддає тепло системі опалення. При цьому холодоагент конденсується і переходить в суміш рідини і пара.
- Для ще більшого охолодження суміш рідкого холодоагенту пропускається через розширювальний клапан, після чого тиск падає до початкового значення і рідкий холодоагент знову надходить у випарник. Цикл повторюється.
Склад комплекту теплонасосної установки
Комплект обладнання повітряного теплового насоса складається з:
- зовнішнього моноблока або двох блоків (внутрішнього і зовнішнього – спліт система),
- бака для гарячої води або бойлера з вбудованим Теном (при роботі в парі з додатковим електронагрівачем – в бівалентному режимі),
- системи розподілу тепла (тепла підлога, фанкойли, конвектори або радіатори),
- автоматики управління (датчики, термостати управління, контролери).
Застосування
Завдяки доступності джерела тепла – зовнішнього повітря, застосування повітряних теплових насосів дуже різноманітне. Їх встановлюють:
- для систем опалення приватних будинків, особняків, багатоквартирних будинків, адміністративних будівель або установ;
- для нагріву води в басейнах;
- для опалення теплиць і фермерських господарств;
- для опалення виробничих будівель;
- для влаштування систем опалення в нових будівлях;
- для поліпшення або заміни газових та інших котелень в уже давно побудованих будинках.
Переваги теплових насосів повітря-вода
- Найбільш економічно вигідний тип теплових насосів – з мінімальними вкладеннями і низькими експлуатаційними витратами.
- Універсальна функціональність для найкращого комфорту: робота на опалення, опалення та кондиціонування, на нагрів води.
- Є високотемпературні і середньотемпературні моделі для роботи з радіаторами, конвекторами, теплою підлогою і фанкойлами (для кондиціонування).
- Висока енергоефективність повітряного теплового насоса, високий коефіцієнт перетворення енергії: СОР – до 5,0.
- Клас енергоефективності дуже високий: А +++.
- Широкий модельний ряд, можливість установки в каскаді.
- Живлення від однофазної або трифазної мережі.
- Можлива робота в автономному режимі або в комплексі з котлом.
- Погодозалежне управління, програмовані режими роботи, управління через інтернет.
- Управління декількома контурами опалення, регулювання температури нагріву води для побутових потреб, продуктивний нагрів води для басейну.
- Можливість управління додатковими джерелами тепла: котлом, електронагрівачем або сонячними колекторами.
- Легкий монтаж і просте обслуговування.
- Максимальна економія витрат при оформленні тарифу на електроопалення.
Особливості застосування повітряних теплових насосів
З урахуванням зниження теплової потужності повітряного теплового насоса при дуже низьких температурах повітря, починаючи з певної температури (-7 … – 11 ° C), рекомендується підключення додаткового нагрівача (котла, електронагрівача або іншого джерела тепла). Тим самим знімається пікове навантаження з теплового насоса, і максимальна проектна потужність, а, отже – і вартість всієї системи, значно знижується. Такий бівалентний режим роботи теплового насоса з підтримкою від додаткового нагрівача вважається найбільш економічно виправданим і забезпечує найшвидшу окупність вкладених коштів.
Монтаж повітряних теплових насосів не вимагає спеціальних дозволів або дорогих земляних робіт, не потрібні місце для буріння свердловин або велику ділянку для теплового колектора. Зовнішній блок може бути видалений на деяку відстань від будинку, кріпитися на стіну або на доріжку біля будинку. Внутрішній блок, зазвичай навісний, має компактні розміри.
Завдяки інноваційним енергозберігаючим технологіям теплові насоси Hitachi повітря-вода показують сезонну ефективність вищого класу, а тому залишаються найпопулярнішими і затребуваними на ринку теплотехнічного обладнання. Повітря-вода – теплові насоси, які зможуть забезпечити комфорт і економію на довгі роки!
Часті питання про теплові насоси повітря-вода
Тепловий насос необхідно вибирати спираючись на енергоефективність конкретної моделі, вихідної потужності; кількості внутрішніх блоків; кількості контурів і додаткових опцій, таких як дистанційне керування. Перелік кращих теплових насосів повітря-вода дивіться в нашому каталозі.
В основі роботи теплового насоса лежить цикл Карно. Принцип роботи схожий з роботою кондиціонера або холодильника. Більш детальний опис в нашій статті.
Читайте нашу статтю «Як опалити будинок тепловим насосом».